Tijdschrift voor Jaarrekeningenrecht
Verslaggeving, accountancy en toezicht 2010 nr. 3
Actualiteiten
mr. C.J.A. van Geffen, drs. E.A. Marseille RA en mr. P.N. Ploeger
Artikel kopen € 79,00 excl. BTW
In plaats van abonneren kunt u dit artikel ook afzonderlijk kopen.
Nationale wet- en regelgeving
RJ Uiting 2010-2, aanpassing van RJ 655 zorginstellingen – CJAvG
In februari 2010 heeft de Raad voor de Jaarverslaggeving RJ-Uiting 2010-2 gepubliceerd. Dit betreft een aanpassing van RJ-richtlijn 655 Zorginstellingen (ziekenhuizen e.d.). Reeds in 2009 was RJ 655 herzien, maar de wijzigingen in de Regeling Verslaggeving WTZi en enkele in de praktijk gerezen vraagstukken noopten tot een aanpassing. In deze RJ-Uiting worden de volgende aanpassingen voorgesteld:
––bepaalde tot een groep behorende steunstichtingen behoeven niet te worden meegeconsolideerd (gewijzigd art. 7 lid 6 Regeling Verslaggeving WTZi);
––zorginstellingen die vallen onder AWBZ behoeven nog geen bijzondere waardevermindering toe te passen op WTZi vergunningplichtige activa (gewijzigd art. 3 sub h Regeling Verslaggeving WTZi)
––ontvangen voorschotten van zorgverzekeraars voor DBCs (diagnose behandelcombinaties) dienen te worden verwerkt als onderhanden projecten (conform RJ 221);
––het zogenaamde ‘persoonlijk levensfase budget’ betreft een beloning waarvoor een voorziening moet worden gevormd in overeenstemming met personeelsbeloningen (conform RJ 271).
––de modellen voor resultatenrekening zijn aangepast overeenkomst het model Jaardocument zoals vastgesteld door het Ministerie van VWS.
De wijzigingen doorgevoerd naar aanleiding van de Regeling Verslaggeving WTZi en het model Jaardocument zijn al vanaf 1 januari 2010 van kracht. De overige aanpassingen zullen, na verwerking commentaar, worden opgenomen in de RJ-bundel 2010.
U heeft op dit moment geen toegang tot de volledige inhoud van dit product. U kunt alleen de inleiding en hoofdstukindeling lezen.
Wanneer u volledige toegang wenst tot alle informatie kunt u zich abonneren of inloggen als abonnee.
Bijlage(n)
- Bijlagen zijn alleen beschikbaar voor abonnees.
Artikel informatie
- Type
-
Overig
- Auteurs
-
mr. C.J.A. van Geffen, drs. E.A. Marseille RA en mr. P.N. Ploeger
- Auteursvermelding
- Ik ben auteur van dit artikel
- Datum artikel
-
25 augustus 2010
- Uniek Den Hollander publicatienummer
-
UDH:TvJ/8676
De forensisch accountant alleen nog hulppersoon?In een artikel in hetFinancieele Dagblad van 25 februari van dit jaar signaleren Cees van Bavel en Diederik van Omme, beiden advocaat, met lichte tevredenheid dat de praktijk van de forensisch acc...
ActualiteitenNationale wet- en regelgeving
RJ Uiting 2010-2, aanpassing van RJ 655 zorginstellingen – CJAvG
In februari 2010 heeft de Raad voor de Jaarverslaggeving RJ-Uiting 2010-2 gepubliceerd. Dit betreft...